TIOMILA
INNEHÅLL
Tidigare resultat, statistik och laguppställningar.
10-milas officiella
resultat sida.
År | Resultat av arrangören | Resultat våra lag | Tävlings plats | |
2022 | Resultat | Herr | Ånnaboda | |
2021 | Inställt | |||
2020 | Inställt | |||
2019 | Resultat | Herr | Glimåkra | |
2018 | Resultat | Herr | Nynäshamn | |
2017 | Resultat | Herr | Partille | |
2016 | Resultat | Herr | Falun | |
2015 | Resultat | Herr | Skepptuna | |
2014 | Resultat | Dam, Herr | Eksjö | |
2013 | Resultat | Dam, Herr | Stockholm | |
2012 | Resultat | Dam, Herr | Kvarn | |
2011 | Resultat | Dam, Herr | Riksten, Botkyrka | |
2010 | Resultat | Dam, Herr | Finspång | |
2009 | Resultat | Dam, Herr | Perstorp | |
2008 | Resultat | Dam, Herr | Rosersbergs Slott | |
2007 | Resultat | Ung, Dam, Herr | Gröndahls motorstation Eskilstuna | 10-mila Tipset |
2006 | Resultat | Ung, Dam, Herr, Veteran | Knottebo | |
2005 | Resultat | Ung, Dam, Herr | Kungsängen | 10-milaTipset |
2004 | Resultat | Ung, Dam, Herr, Veteran | Timmergata, Kolmården | |
2003 | Resultat | Ung, Dam, Herr | Kungsör | |
2002 | Dam, Herr | Surahammar | ||
2001 | Resultat | Dam, Herr | Strängnäs flygfält | |
2000 | Resultat | Dam, Herr | Herrökna | |
1999 | Resultat | Dam, Herr | S1, Enköping | |
1998 | Resultat | Dam, Herr | Ruda, Haninge | |
1997 | Resultat | Dam, Herr | Vilsta, Eskilstuna | |
1996 | Resultat | Dam, Herr | Salinge Gård | |
1995 | Resultat | Dam, Herr | Riala | |
1994 | Dam, Herr | Hälleforsnäs | ||
1993 | Dam, Herr | Österby Bruk | ||
1992 | Dam, Herr | Sorunda | ||
1991 | Dam, Herr | Ånhammar | ||
1990 | Dam, Herr | Norrtälje | ||
1989 | Dam, Herr | Vaxholm | ||
1988 | Dam, Herr | Långdunken | ||
1987 | Dam, Herr | Gimo | ||
1986 | Dam, Herr | Riksten | ||
1985 | Dam, Herr | Dunker | ||
1984 | Dam, Herr | Rörken, Uppsala | ||
1983 | Dam, Herr | Skeppsta | ||
1982 | Dam, Herr | Vilsta, Eskilstuna | ||
1981 | Dam, Herr | Kungsängen | ||
1980 | Herr | Sorunda | ||
1979 | Herr | Enhörna | ||
1978 | Herr | Fiskeså | ||
1977 | Herr | Tyresta By | ||
1976 | Herr | Riala | ||
1975 | Herr | Kårsta, Täby | ||
1974 | Herr | Sorunda | ||
1968 | Herr | Rikstens Gård, Tullinge | ||
1967 | Herr | Riala | ||
1964 | Herr | Mölnbo - Malma Hed | ||
1950 | Herr | Sala - Läby Vad |
Herrlaget
År | Placering | Startande lag |
Lag tid |
Tid efter segrar laget |
Längd |
min/km |
Segrande lag |
2022 | 216 | 306 | 13:22:48 | 3:45:02 | 92000 | 8:43 | OK Linné |
2019 | 162 | 310 | 16:11:49 | 3:30:12 | 108400 | 8:58 | IFK Göteborg |
2018 | 328 | Felstämplat | 100800 | IFK Göteborg | |||
2017 | 159 | 315 | 16:42:07 | 5:44:53 | 105800* | IFK Göteborg | |
2016 | 138 | 339 | 13:56:30 | 2:48:04 | 112000* | Södertälje-Nykvarn | |
2015 | 130 | 327 | 13:40:39 | 3:26:49 | 116300* | IFK Göteborg | |
2014 | 149 | 328 | 15:42:45 | 4:30:32 | 116200* | Kalevan Rasti | |
2013 | 175 | 328 | 14:35:40 | 3:56:30 | 120200* | Kalevan Rasti | |
2012 | 130 | 333 | 14:55:18 | 4:05:17 | 120910* | Halden SK | |
2011 | 185 | 348 | 15:13:26 | 4:17:14 | 110500 | Kalevan Rasti | |
2010 | 236 | 359 | 15:31:21 | 4:38:16 | 105400* | Kalevan Rasti | |
2009 | 136 | 349 | 12:47:45 | 2:56:33 | 106300* | Kristiansand OK | |
2008 | 145 | 342 | 12:24:12 | 2:49:42 | 103400* | 7:12 | Kristiansand OK |
2007 | 188 | 340 | 14:29:19 | 3:53:47 | 110840* | Haldens SK | |
2006 | 160 | 336 | 13:07:29 | 2:58:27 | 111900* | Haldens SK | |
2005 | 129 | 347 | 12:26:00 | 2:21:09 | Södertälje-Nykvarn | ||
2004 | 176 | 380 | 15:46:53 | 3:54:21 | Haldens SK | ||
2003 | 252 | 377 | 14:30:02 | 4:17:20 | Haldens SK | ||
2002 | 116 | 367 | 14:01:00 | 2:16:46 | Haldens SK | ||
2001 | 166 | 358 | 14:20:36 | 3:07:47 | Baekkelagets SPK | ||
2000 | 195 | 361 | 16:14:40 | 3:54:32 | Haldens SK | ||
1999 | 169 | 364 | 14:10:51 | 3:06:45 | Haldens SK | ||
1998 | 208 | 423 | 16:25:50 | 3:54:13 | Haldens SK | ||
1997 | 242 | 440 | 12:08:47 | 2:42:50 | Baekkelagets SPK | ||
1996 | 246 | 422 | 15:40:22 | 4:32:48 | IFK Södertälje | ||
1995 | utgått | 448 | Felstämplat | IK Hakarpspojkarna | |||
1994 | 236 | 436 | 16:12:43 | 3:37:59 | Turun Suunnistajat | ||
1993 | 167 | 415 | 14:02:31 | 2:27:08 | IFK Södertälje | ||
1992 | 293 | 542 | 16:14:55 | 3:54:23 | IFK Södertälje | ||
1991 | 320 | 523 | 15:46:14 | 3:54:00 | Angelniemen Ankurri | ||
1990 | 244 | 542 | 13:58:43 | 2:57:00 | OK Tyr | ||
1989 | 386 | 506 | 16:31:54 | 4:32:11 | OK Tyr | ||
1988 | 307 | 492 | 18:29:38 | 4:52:45 | Malmby IF | ||
1987 | 324 | 492 | OK Pan/Önos | ||||
1986 | 198 | 511 | 122400 | IFK Södertälje | |||
1985 | 327 | 502 | 19:26:32 | 5:33:35 | 124200 | 9:23 | Almby IK |
1984 | 256 | 541 | 17:17:33 | 3:21:10 | Tullinge SK | ||
1983 | 265 | 542 | 124300 | 7:59 | Kalevan Rasti | ||
1982 | 171 | 500 | Liedon Parma | ||||
1981 | 230 | 508 | OK Ravinen | ||||
1980 | 303 | 439 | Gustavsbergs IF | ||||
1979 | 238 | 478 | 17:05:21 | 3:26:44 | OK Ravinen | ||
1978 | 348 | 446 | Gustavsbergs IF | ||||
1977 | 292 | 448 | OK Ravinen | ||||
1976 | 309 | 447 | Hagaby GoIF | ||||
1975 | 227 | 387 | Hagaby GoIF | ||||
1974 | 244 | 370 | IK Hakarpspojkarna | ||||
1968 | utgått | 243 | Järfälla OK | ||||
1967 | utgått | 233 | Kristinehamns OK | ||||
1964 | 114 | 175 | Stora Tuna IK | ||||
1950 | 56 | 114 | OK Fyrismalm |
Damlaget
År | Placering | Startande lag |
Lag tid |
Tid efter segrar laget |
Längd |
min/km | Segrande lag |
2020 | |||||||
2019 | Ej start | ||||||
2018 | Ej start | ||||||
2017 | Ej start | Stora Tuna OK | |||||
2016 | Ej start | ||||||
2015 | 167 | 327 | 5:25:11 | 1:28:02 | Domnarvets GoIF | ||
2014 | 178 | 319 | 5:25:08 | 1:26:44 | OK Pan Århus | ||
2013 | 269 | 344 | 6:01:14 | 1:53:59 | Domnarvets GoIF | ||
2012 | 240 | 330 | 5:45:29 | 1:56:25 | OK Pan Århus | ||
2011 | 306 | 340 | 5:54:55 | 3:39:45 | 30400 | Tampereen Pyrinti | |
2010 | 361 | 256 | 5:25:54 | 1:33:55 | IFK Lidingö SOK | ||
2009 | 244 | 334 | 5:51:08 | 1:59:531 | Halden SK | ||
2008 | 228 | 357 | 4:50:11 | 1:24:55 | 32500* | 8:56 | Stora Tuna OK |
2007 | utgått | 366 | 35590* | SoIK Hellas | |||
2006 | utgått | 356 | Nydalens SK | ||||
2005 | 223 | 341 | 4:13:26 | 1:09:06 | Domnarvets GoIF | ||
2004 | 245 | 390 | 5:06:01 | 1:37:50 | Ulricehamns OK | ||
2003 | 243 | 388 | 4:03:31 | 1:06:45 | Turun Suunnistajat | ||
2002 | Felstämplat | 346 | Haldens Skiklubb | ||||
2001 | 248 | 329 | 5:44:00 | 2:04:38 | Kalevan Rasti | ||
2000 | 227 | 334 | 6:17:22 | 2:05:43 | Domnarvets GoIF | ||
1999 | 211 | 333 | 4:58:04 | 1:34:00 | Pargas IF | ||
1998 | 320 | 381 | 6:03:16 | 2:16:43 | Baekkelagets SK | ||
1997 | utgått | 393 | Baekkelagets SK | ||||
1996 | 227 | 384 | 5:13:28 | 1:26:52 | Sundsvalls OK | ||
1995 | 227 | 429 | 4:32:01 | 1:02:31 | Sundsvalls OK | ||
1994 | 263 | 416 | 5:18:18 | 1:29:34 | Hämeenlinnan Suunnistajat | ||
1993 | 237 | 370 | Tullinge SK | ||||
1992 | 308 | 484 | 6:58:13 | NTHI | |||
1991 | 208 | 502 | Tampereen Pyrintö | ||||
1990 | 394 | 512 | Tampereen Pyrintö | ||||
1989 | 384 | 485 | IFK Södertälje | ||||
1988 | 173 | 466 | Tullinge SK | ||||
1987 | 374 | 454 | 6:41:21 | 2:40:13 | NTHI | ||
1986 | 302 | 435 | 6:20:04 | 1:56:58 | 33300 | NTHI | |
1985 | 366 | 443 | 7:24:05 | 3:06:04 | 33400 | 13:18 | NTHI |
1984 | 301 | 485 | 5:57:07 | 1:39:59 | Stora Tuna IK | ||
1983 | 161 | 459 | Romerikslagets | ||||
1982 | utgått | 422 | Stora Tuna IK | ||||
1982 | utgått | 422 | ej fullt lag | Stora Tuna IK | |||
1981 | 252 | 465 | OK Ravinen |
*Enligt PM
|
10-mila 2022
Tävlingsplats: Ånnaboda | ||
Segrande herr lag: OK Linné |
Segrar tid: 9:37:46 |
|
Startande lag:306 |
Vår placering:212 |
Vår tid:13:22:48 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Johan Pettersson(OKM) | 89 | 1:15:18 | 6:02 | 11300 | 89 | 6:40 |
2 | Albin Algotson | 130 | 57:18 | 16:39 | 7000 | 163 | 8:11 |
3 | Magnus Forsberg(OKM) | 223 | 2:16:27 | 1:10:39 | 11300 | 280 | 12:05 |
4 | Per Johansson | 219 | 1:08:45 | 27:19 | 7000 | 195 | 9:49 |
5 | Jonas Axén | 184 | 2:09:31 | 28:19 | 15500 | 94 | 8:21 |
6 | Anna Korall | 204 | 1:01:37 | 25:35 | 6000 | 254 | 10:16 |
7 | Mats R Johansson | 204 | 59:10 | 24:52 | 6000 | 222 | 9:52 |
8 | Noah Korall | 225 | 1:59:20 | 1:20:40 | 7000 | 259 | 17:03 |
9 | Martin Hammarlund | 224 | 1:52:13 | 57:07 | 9600 | 258 | 11:41 |
10 | Marcus Hardt | 216 | 1:52:48 | 43:11 | 12200 | 205 | 9:15 |
10-mila 2019
Tävlingsplats: Glimåkra | ||
Segrande herr lag: IFK Göteborg |
Segrar tid:11:03:34 |
|
Startande lag: 310 |
Vår placering: 162 |
Vår tid: 14:33:34 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Albin Algotson | 125 | 1:27:24 | 11:34 | 12000 | 125 | 7:17 |
2 | Oskar Höglund | 149 | 1:41:31 | 33:09 | 11600 | 183 | 8:45 |
3 | Gustav Åhrén | 155 | 1:00:58 | 22:30 | 6100 | 166 | 10:00 |
4 | Jonas Axén | 148 | 2:16:25 | 35:35 | 17800 | 142 | 7:40 |
5 | Per Johansson | 160 | 1:57:53 | 52:45 | 11000 | 231 | 10.43 |
6 | Fredrik Korall | 164 | 1:43:30 | 43:58 | 10100 | 220 | 10:15 |
7 | Martin Hammarlund | 168 | 1:25:33 | 33:32 | 8600 | 210 | 9.57 |
8 | Marcus Hardts | 165 | 1:48:18 | 34:55 | 12000 | 144 | 9:01 |
9 | Fredrik Jönsson* | 160 | 46:31 | 12:35 | 5200 | 150 | 8:57 |
10 | Daniel Hasselström* | 162 | 2:03:46 | 50:58 | 14000 | 228 | 8:50 |
*Omstart för sträcka 9 och 10
10-mila 2018
Tävlingsplats: Nynäshamn | ||
Segrande herr lag: IFK Göteborg |
Segrar tid: 11:42:04 |
|
Startande lag: 328 |
Vår placering:utgått |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Oskar Höglund | 228 | 1:53:55 | 35:09 | 11700 | 228 | 9:44 |
2 | Albin Algotson | Felstämplat | 10900 | ||||
3 | Gustav Åhrén | 1:13:40 | 24:07 | 7300 | 176 | 10:05 | |
4 | Jonas Axén | 2:47:19 | 1:08:59 | 14700 | 225 | 11:22 | |
5 | Fredrik Korall | 1:22:55 | 33:11 | 6900 | 199 | 12:01 | |
6 | Ulrik Karlsson | 1:22:18 | 31:17 | 7000 | 174 | 11:45 | |
7 | Fredrik Jönsson | 1:26:45 | 24:12 | 9100 | 120 | 9:31 | |
8 | Daniel Hasselström | 1:45:33 | 37:58 | 10300 | 160 | 10:14 | |
9 | Per Johansson | 1:20:19 | 29:44 | 8200 | 211 | 9:47 | |
10 | Marcus Hardts* | utgått | 14700 |
*Omstart för sträcka 10
10-mila 2017
Tävlingsplats: Partille | ||
Segrande herr lag:IFK Göteborg |
Segrar tid:10:57:14 |
|
Startande lag:315 |
Vår placering:159 |
Vår tid:16:42:07 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Oskar Höglund | 155 | 1:23:40 | 20:01 | 10600 | 155 | |
2 | Gustav Åhrén | 180 | 2:01:29 | 43:13 | 11900 | 191 | |
3 | Daniel Hasselström | 185 | 1:15:12 | 33:48 | 7000 | 212 | |
4 | Victor Bergstrand | 177 | 2:39:59 | 56:15 | 16800 | 179 | |
5 | Martin Hammarlund | 190 | 1:33:32 | 49:08 | 7400 | 275 | |
6 | Fredrik Korall | 184 | 1:08:58 | 24:19 | 7400 | 167 | |
7 | Marcus Hardt | 175 | 1:45:54 | 36:35 | 11700 | 159 | |
8 | Per Johansson | 169 | 1:31:59 | 36:33 | 9700 | 152 | |
9 | Susanna Forsell | 166* | 1:11:32 | 30:46 | 7700 | 211* | |
10 | Jonas Axén | 159* | 2:16:34 | 44:13 | 15600 | 179* |
*Alla omstartade lag läggs efter alla andra lag.
10-mila 2016
Tävlingsplats: Falun, Lugnet | ||
Segrande herr lag:Södertälje-Nykvarn OF |
Segrar tid:10:28:26 |
|
Startande lag: 339 |
Vår placering:138 |
Vår tid:13:56:30 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Daniel Forell | 191 | 1:34:14 | 18:43 | 13800 | 191 | |
2 | Oskar Höglund | 188 | 1:48:05 | 33:07 | 13600 | 198 | |
3 | Erik Melén | 180 | 1:36:07 | 30:35 | 12000 | 164 | |
4 | Victor Bergstrand | 159 | 2:03:01 | 30:28 | 16600 | 128 | |
5 | Gustav Åhrén | 155 | 0:38:31 | 07:21 | 6000 | 110 | |
6 | Ulrik Karlsson | 156 | 0:46:14 | 14:09 | 6200 | 190 | |
7 | Fredrik Jönsson | 166 | 0:50:11 | 20:46 | 6000 | 263 | |
8 | Daniel Hasselström | 164 | 1:43:48 | 32:39 | 12800 | 187 | |
9 | Per Johansson | 161 | 1:04:01 | 20:22 | 9000 | 127 | |
10 | Anderas Selenius | 138 | 1:52:18 | 26:38 | 16000 | 69 |
10-mila 2015
Tävlingsplats: Skepptuna | ||
Segrande herr lag: IFK Göteborg |
Segrar tid:10:13:50 |
|
Startande lag: 317 |
Vår placering:130 |
Vår tid:13:40:39 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Lindberg | 152 | 1:18:06 | 09:26 | 13100 | 152 | |
2 | Oskar Höglund | 145 | 1:12:41 | 16:13 | 10400 | 149 | |
3 | Fredrik Jönsson | 160 | 2:03:52 | 39:11 | 16500 | 188 | |
4 | Erik Melén | 142 | 0:57:54 | 12:59 | 8600 | 82 | |
5 | Gustav Åhrén | 130 | 1:15:57 | 17:49 | 11400 | 93 | |
6 | Fredrik Korall | 137 | 0:58:06 | 19:26 | 7500 | 183 | |
7 | Ulrik Karlsson | 137 | 1:22:22 | 29:45 | 10200 | 174 | |
8 | Per Johansson | 138 | 1:38:35 | 39:08 | 12600 | 177 | |
9 | Mats R Johansson | 136 | 1:09:42 | 29:43 | 8500 | 138 | |
10 | Victor Bergstrand | 130 | 1:43:24 | 17:02 | 17500 | 66 |
Tävlingsplats: Skepptuna | ||
Segrande dam lag: Domnarvets GoIF |
Segrar tid: 3:57:09 |
|
Startande lag: 327 |
Vår placering:167 |
Vår tid:5:25:11 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Susanna Forsell | 234 | 0:54:10 | 12:31 | 7300 | 234 | |
2 | Sofia Fransson | 209 | 0:50:03 | 13:58 | 6000 | 183 | |
3 | Anna Korall | 186 | 1:03:20 | 24:08 | 7200 | 187 | |
4 | Åsa Axén | 185 | 1:33:15 | 30:44 | 10500 | 197 | |
5 | Malin Lindberg | 167 | 1:04:23 | 16:27 | 8600 | 171 |
10-mila 2014
Tävlingsplats: Eksjö | ||
Segrande herr lag:Kalevan Rasti |
Segrar tid:11:12:13 |
|
Startande lag:328 |
Vår placering: 149 |
Vår tid:15:42:45 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Jonas Axén | 206 | 0:58:02 | 12:09 | 8600 | 206 | |
2 | Oskar Höglund | 164 | 0:58:13 | 12:33 | 8600 | 122 | |
3 | Fredrik Jönsson | 180 | 1:46:46 | 32:01 | 13000 | 205 | |
4 | Gustav Åhrén | 171 | 1:39:19 | 28:28 | 11600 | 173 | |
5 | Erik Melén | 196 | 2:13:59 | 1:06:13 | 11600 | 270 | |
6 | Anders Lindberg | 181 | 2:17:36 | 39:59 | 17100 | 149 | |
7 | Torbjörn Wrighed | 181 | 1:19:24 | 29:40 | 8700 | 224 | |
8 | Per Johansson | 165 | 1:34:34 | 21:20 | 12900 | 102 | |
9 | Victor Bergstrand | 154 | 1:53:10 | 29:43 | 15600 | 116 | |
10 | Mats R Johansson | 149 | 1:01:42 | 20:29 | 8500 | 188 |
Tävlingsplats: Eksjö | ||
Segrande dam lag: OK Pan Århus |
Segrar tid:3:58:24 |
|
Startande lag:319 |
Vår placering: 178 |
Vår tid:5:25:08 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Lena Ström(TGOK) | 135 | 0:59:19 | 09:01 | 8000 | 135 | |
2 | Marie Svensk(TGOK) | 129 | 1:02:39 | 13:06 | 8000 | 132 | |
3 | Sofia Fransson | 171 | 0:47:47 | 17:53 | 5000 | 239 | |
4 | Anna-Lena Axelsson(TGOK) | 130 | 0:58:11 | 12:57 | 7600 | 67 | |
5 | Anna Korall | 178 | 1:37:12 | 41:49 | 9200 | 198 |
10-mila 2013
Tävlingsplats:Stockholm | ||
Segrande herr lag: Kalevan Rasti |
Segrar tid:10:39:10 |
|
Startande lag:328 |
Vår placering:175 |
Vår tid:14:35:40 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Lindberg | 142 | 1:29:54 | 16:29 | 13600 | 142 | |
2 | Oskar Höglund | 139 | 0:57:42 | 13:48 | 8100 | 145 | |
3 | Gustav Åhrén | 157 | 1:48:50 | 36:07 | 13600 | 182 | |
4 | Fredrik Jönsson | 171 | 2:26:00 | 51:33 | 17900 | 244 | |
5 | Ulrik Karlsson | 172 | 1:20:27 | 23:49 | 10700 | 183 | |
6 | Martin Hammarlund | 187 | 1:31:28 | 37:17 | 10700 | 241 | |
7 | Thomas Svensson | 186 | 1:02:47 | 27:31 | 7000 | 222 | |
8 | Per Johansson | 190 | 1:52:29 | 46:10 | 13500 | 213 | |
9 | Mats R Johansson | 191 | 1:19:33 | 32:05 | 9600 | 174 | |
10 | Victor Bergstrand | 175 | 1:35:40 | 19:22 | 15500 | 140* |
*Alla omstartade lag läggs efter alla andra lag.
Tävlingsplats:Stockholm | ||
Segrande Dam lag:Domnarvets GoIF |
Segrar tid:4:07:15 |
|
Startande lag:344 |
Vår placering:285 |
Vår tid:6:01:14 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Malin Lindberg | 309 | 1:23:00 | 35:05 | 7900 | 309 | |
2 | Ulrica Fransson | 304 | 1:27:34 | 40:09 | 7900 | 305 | |
3 | Lisa Korall | 307 | 1:15:14 | 38:22 | 5900 | 319 | |
4 | Sofia Fransson | 303 | 1:37:47 | 51:28 | 7900 | 292 | |
5 | Anna Korall | 285 | 1:31:14 | 33:15 | 10300 | 269* |
*Alla omstartade lag läggs efter alla andra lag.
10-mila 2012
Tävlingsplats: Kvarn | ||
Segrande herr lag: Halden SK |
Segrar tid: 10:50:01 |
|
Startande lag: 336 |
Vår placering: 130 |
Vår tid:14:55:18 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Lindberg | 157 | 1:31:33 | 10:52 | 14400 | 157 | |
2 | Oskar Höglund | 168 | 0:59:41 | 25:18 | 8260 | 198 | |
3 | Gustav Åhrén | 164 | 1:42:30 | 26:50 | 13960 | 160 | |
4 | Fredrik Jönsson | 165 | 2:32:44 | 51:31 | 17540 | 214 | |
5 | Per Johansson | 157 | 1:08:23 | 14:01 | 9820 | 118 | |
6 | Ulrik Karlsson | 166 | 1:17:19 | 27:02 | 9820 | 216 | |
7 | Martin Hammarlund | 165 | 0:53:59 | 19:39 | 6880 | 196 | |
8 | Victor Bergstrand | 147 | 1:24:56 | 18:17 | 13340 | 81 | |
9 | Mats R Johansson | 136 | 1:03:14 | 20:30 | 9090 | 137 | |
10 | Jonas Axén | 130 | 2:20:59 | 51:54 | 17800 | 139 |
Tävlingsplats: Kvarn | ||
Segrande dam lag: Halden SK |
Segrar tid: 3:49:04 |
|
Startande lag: 330 |
Vår placering: 240 |
Vår tid: 5:45:29 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Ulrica Fransson | 285 | 1:02:57 | 18:29 | 285 | ||
2 | Anna Korall | 282 | 1:06:09 | 262 | |||
3 | Malin Jansson | 251 | 0:46:43 | 15:32 | 202 | ||
4 | Sofia Fransson | 256 | 1:14:51 | 274 | |||
5 | Åsa Axén | 240 | 1:34:49 | 34:06 | 205 |
10-mila 2011
Tävlingsplats: Riksten, Botkyrka | ||
Segrande herr lag: Kalevanrasti |
Segrar tid: 10:56:12 |
|
Startande lag:348 |
Vår placering: 185 |
Vår tid: 15:13:26 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Victor Bergstrand | 229 | 1:31:43 | 20:17 | 12000 | 229 | |
2 | Per Johansson | 209 | 1:56:50 | 37:17 | 13000 | 209 | |
3 | Gustav Åhrén | 182 | 1:37:41 | 30:03 | 11700 | 161 | |
4 | Fredrik Jönsson | 195 | 2:19:41 | 43:47 | 16500 | 237 | |
5 | Oskar Höglund | 192 | 1:04:22 | 14:35 | 8400 | 145 | |
6 | Ulrik Karlsson | 193 | 1:14:42 | 26:55 | 8400 | 230 | |
7 | Fredrik Korall | 191 | 1:07:33 | 30:35 | 7200 | 243 | |
8 | Thomas Svensson | 197 | 1:44:19 | 41:05 | 12300 | 219 | |
9 | Martin Hammarlund | 194 | 1:13:38 | omstart | 8700 | 276 | |
10 | Jonas Axén | 185 | 1:22:57 | omstart | 12300 | 31/omstarten |
Tävlingsplats: Riksten, Botkyrka | ||
Segrande Dam lag: Tampereen Pyrinti |
Segrar tid: 3:39:45 |
|
Startande lag: |
Vår placering: 306 |
Vår tid: 5:54:55 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sofia Fransson | 301 | 1:05:45 | 21:10 | 7100* | 301 | |
2 | Lisa Korall | 327 | 1:25:15 | 49:03 | 5800* | 324 | |
3 | Petra Korall | 315 | 0:58:48 | 29:21 | 4700* | 325 | |
4 | Carina Berger-Svensson | 326 | 1:28:52 | 44:54 | 7300* | 322 | |
5 | Åsa Axén | 306 | 0:56:15 | omstart | 5500* | 6/omstarten |
Herrlaget 2010
Tävlingsplats: Grosvad, Finspång | ||
Segrande herr lag: Kalevan Rasti |
Segrar tid: 10:52:55 |
|
Startande lag:359 |
Vår placering: 236 |
Vår tid:15:31:21 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Oskar Höglund | 256 | 1:10:00 | 9100 | 256 | ||
2 | Victor Bergstrand | 271 | 1:52:25 | 12200 | 292 | ||
3 | Fredrik Jönsson | 261 | 2:41:35 | 16800 | 267 | ||
4 | Erik Melén | 254 | 1:17:24 | 8800 | 226 | ||
5 | Gustav Åhrén | 239 | 1:28:05 | 12200 | 101 | ||
6 | Thomas Svensson | 220 | 0:55:44 | 6100 | 165 | ||
7 | Mats R Johansson | 215 | 0:50:49 | 5800 | 168 | ||
8 | Martin Hammarlund | 249 | 2:28:12 | 11200 | 316 | ||
9 | Fredrik Korall | 243 omstart | 1:28:22 | 11200 | 121 | ||
10 | Per Johansson | 236 omstart | 1:18:45 | 12000 | 4 |
Tävlingsplats: Grosvad, Finspång | ||
Segrande Dam lag: IFK Lidingö SOK |
Segrar tid:3:51:59 |
|
Startande lag: 361 |
Vår placering: 256 |
Vår tid: 5:25:54 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sofia Fransson | 332 | 1:11:14 | 32:06 | 6200 | 332 | |
2 | Maria Bergstrand | 299 | 1:14:49 | 25:48 | 7300 | 235 | |
3 | Carina-Berger-Svensson | 281 | 0:40:51 | 13:55 | 4000 | 239 | |
4 | Anna Korall | 264 | 1:20:44 | 33:25 | 7300 | 242 | |
5 | Åsa Axén | 256 | 0:58:03 | 14:26 | 54 |
Herrlaget 2009
Tävlingsplats: Perstorp | ||
Segrande herr lag: Kristiansand OK |
Segrar tid:09:51:12 |
|
Startande lag: 347 |
Vår placering: 136 |
Vår tid:12:47:45 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Reto Flückiger | 202 | 1:29:09 | 17:49 | 13000 | 202 | |
2 | Victor Bergstrand | 157 | 1:27:16 | 16:03 | 13000 | 127 | |
3 | Gustav Åhrén | 133 | 0:48:19 | 08:20 | 7000 | 77 | |
4 | Fredrik Jönsson | 135 | 2:21:29 | 39:18 | 18000 | 174 | |
5 | Thomas Svensson | 130 | 0:50:00 | 10:24 | 7000 | 76 | |
6 | Fredrik Korall | 136 | 1:18:43 | 27:24 | 10000 | 243 | |
7 | Mats R Johansson | 152 | 1:17:36 | 24:29 | 10000 | 226 | |
8 | Martin Hammarlund | 151 | 0:48:38 | 15:29 | 6000 | 237 | |
9 | Oskar Höglund | 147 | 0:40:48 | 10:41 | 6000 | 117 | |
10 | Per Johansson | 136 | 1:45:47 | 40:36 | 17000 | 110 |
Tävlingsplats: Perstorp | ||
Segrande dam lag: Halden SK |
Segrar tid:3:51:15 |
|
Startande lag: 334 |
Vår placering: 244 |
Vår tid: 5:51:08 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sofia Fransson | 261 | 1:03:56 | 19:10 | 7500 | 261 | |
2 | Maria Bergstrand | 241 | 1:05:07 | 20:57 | 7500 | 228 | |
3 | Lisa Korall | 274 | 1:05:05 | 30:19 | 5000 | 291 | |
4 | Anna Korall | 263 | 1:13:35 | 30:26 | 7500 | 253 | |
5 | Åsa Axén | 244 | 1:23:25 | 28:51 | 9500 | 170 |
Herrlaget 2008
Tävlingsplats: Rosersbergs Slott | ||
Segrande herr lag: Kristiansands OK |
Segrar tid: 9:34:30 |
|
Startande lag:342 |
Vår placering: 145 |
Vår tid: 12:24:12 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Gustav Åhren | 145 | 1:17:47 | 08:24 | 12700 | 145 | 06:07 |
2 | Per Johansson | 172 | 1:25:27 | 19:20 | 12300 | 190 | 06:57 |
3 | Victor Bergstrand | 157 | 0:48:39 | 10:32 | 6900 | 124 | 07:03 |
4 | Fredrik Jönsson | 155 | 1:51:59 | 21:41 | 16500 | 155 | 06:47 |
5 | Erik Melén | 150 | 0:53:54 | 16:11 | 6900 | 160 | 07:49 |
6 | Fredrik Korall | 152 | 1:15:44 | 19:56 | 9600 | 212 | 07:53 |
7 | Mats R Johansson | 152 | 1:11:34 | 20:04 | 9600 | 170 | 07:27 |
8 | Martin Hammarlund | 153 | 0:43:54 | 14:39 | 5700 | 162 | 07:42 |
9 | Daniel Hasselström | 150 | 0:46:48 | 17:38 | 5700 | 185 | 08:12 |
10 | Peter Bergstrand | 145 | 2:08:26 | 40:32 | 17500 | 175 | 07:20 |
Tävlingsplats: Rosersbergs Slott | ||
Segrande Dam lag: Stora Tuna OK |
Segrar tid:3:25:16 |
|
Startande lag:357 |
Vår placering: 228 |
Vår tid: 4:50:11 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sofia Fransson | 260 | 0:55:28 | 16:31 | 6700 | 260 | 08:16 |
2 | Maria Bergstrand | 242 | 0:54:43 | 17:01 | 6200 | 226 | 08:50 |
3 | Ulrica Fransson | 223 | 0:46:46 | 15:05 | 5200 | 222 | 08:59 |
4 | Anna Korall | 223 | 1:01:18 | 24:31 | 6200 | 228 | 09:53 |
5 | Åsa Axén | 228 | 1:11:56 | 34:18 | 8200 | 260 | 08:46 |
Herrlaget 2007
Tävlingsplats: Gröndahls motorstation Eskilstuna | ||
Segrande herr lag: Haldens SK |
Segrar tid: 10:35:32 |
|
Startande lag:340 |
Vår placering: 188 |
Vår tid: 14:29:19 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Reto Flückiger | 156 | 01:21:36 | 00:12:56 | 11950 | 156 | 00:06:50 |
2 | Erik Melén | 150 | 01:47:35 | 00:22:24 | 14160 | 163 | 00:07:36 |
3 | Thomas Svensson | 177 | 01:13:53 | 00:26:34 | 7310 | 242 | 00:10:06 |
4 | Fredrik Jönsson | 182 | 02:11:44 | 00:33:50 | 16470 | 219 | 00:08:00 |
5 | Martin Hammarlund | 187 | 01:02:48 | 00:21:14 | 7220 | 220 | 00:08:42 |
6 | Mats R Johansson | 181 | 01:13:39 | 00:21:08 | 10400 | 156 | 00:07:05 |
7 | Peter Bergstrand | 223 | 01:52:33 | 00:57:04 | 11490 | 288 | 00:09:48 |
8 | Gustav Åhren | 214 | 01:19:45 | 00:30:58 | 9480 | 204 | 00:08:25 |
9 | Fredrik Korall | 209 | 00:38:59 | 00:11:53 | 5560 | 117 | 00:07:01 |
10 | Per Johansson | 188 | 01:46:47 | 00:20:59 | 16800 | 86 | 00:06:21 |
Tävlingsplats: Gröndahls motorstation Eskilstuna | ||
Segrande Dam lag: SoIK Hellas |
Segrar tid: 3:4:21 |
|
Startande lag: 366 |
Vår placering: |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Åsa Axén | 7580 | |||||
2 | Anna Korall | 7000 | |||||
3 | Lisa Korall | 00:52:18 | 00:25:48 | 4770 | 307 | 00:10:58 | |
4 | Sofia Fransson | 01:08:06 | 00:24:45 | 7220 | 247 | 00:09:26 | |
5 | Petra Korall | 01:46:42 | 00:54:00 | 9020 | 331 | 00:11:50 |
Tävlingsplats: Gröndahls motorstation Eskilstuna | ||
Segrande Ungdoms lag: Stora Tuna OK |
Segrar tid: 2:04:33 |
|
Startande lag: 373 |
Vår placering: 173 |
Vår tid: 2:45:00 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Victor Bergstrand | 67 | 00:34:26 | 00:04:12 | 4960 | 67 | 00:06:57 |
2 | Karl Åhrén | 67 | 00:23:29 | 00:04:27 | 3400 | 122 | 00:06:54 |
3 | Frida Bergstrand | 219 | 01:01:05 | 00:30:25 | 5070 | 291 | 00:12:03 |
4 | Oskar Höglund | 179 | 00:46:00 | 00:10:52 | 6060 | 142 | 00:07:35 |
Herrlaget 2006
Tävlingsplats: Knottebo | ||
Segrande herr lag: Halden SK |
Segrar tid: 10:09:02 |
|
Startande lag: 347 |
Vår placering: 160 |
Vår tid: 13:07:29 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Fredrik Jönsson | 208 | 01:37:00 | 00:11:32 | 14500* | 208 | 00:06:41 |
2 | Reto Flückiger | 167 | 01:38:09 | 00:19:07 | 14400* | 148 | 00:06:49 |
3 | Thomas Svensson | 175 | 00:55:41 | 00:18:40 | 6800* | 226 | 00:08:11 |
4 | Peter Bergstrand | 177 | 02:18:45 | 00:36:41 | 17700* | 223 | 00:07:50 |
5 | Johan Hasselström | 188 | 00:54:03 | 00:17:23 | 6800* | 249 | 00:07:57 |
6 | Erik Melén | 184 | 01:01:55 | 00:15:44 | 9400* | 175 | 00:06:35 |
7 | Mats R Johansson | 174 | 01:00:22 | 00:17:28 | 9400* | 127 | 00:06:25 |
8 | Martin Hammarlund | 176 | 00:54:32 | 00:20:56 | 6700* | 220 | 00:08:08 |
9 | Fredrik Korall | 171 | 01:21:43 | 00:23:09 | 12100* | 212 | 00:06:45 |
10 | Per Johansson | 160 | 01:25:19 | 00:16:04 | 14100* | 88 | 00:06:03 |
Tävlingsplats: Knottebo | ||
Segrande dam lag: Nydalens SK |
Segrar tid: 3:34:01 |
|
Startande lag: 356 |
Vår placering: |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sofia Fransson | 7300* | |||||
2 | Ulrica Fransson | 7300* | |||||
3 | Lisa Korall | 00:59:20 | 00:27:47 | 5400* | 292 | 00:10:59 | |
4 | Carina Berger-Svensson | 01:10:39 | 00:30:39 | 6800* | 280 | 00:10:23 | |
5 | Petra Korall | 01:23:02 | 00:28:06 | 9400* | 220 | 00:08:50 |
Tävlingsplats: Knottebo | ||
Segrande ungdoms lag: Stora Tuna IK |
Segrar tid: |
|
Startande lag: |
Vår placering: 29 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Victor Bergstrand | 35 | 00:32:12 | 00:02:14 | 5400* | 35 | 00:05:58 |
2 | Frida Bergstrand | 93 | 00:26:56 | 00:07:14 | 3700* | 153 | 00:07:17 |
3 | Åsa Axén | 47 | 00:37:16 | 00:06:46 | 5400* | 43 | 00:06:54 |
4 | Gustav Åhrén | 29 | 00:33:07 | 00:03:40 | 5400* | 41 | 00:06:08 |
Tävlingsplats: Knottebo | ||
Segrande Veteran lag: Mariestads FK |
Segrar tid: 1:43:13 |
|
Startande lag: 106 |
Vår placering: |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Leif Efraimsson | 5500* | |||||
2 | Tord Fransson | 4700* | |||||
3 | 5500* |
Herrlaget 2005
Tävlingsplats: Kungsängen | ||
Segrande herr lag: Södertälje-Nykvarn |
Segrar tid: 10:04:51 |
|
Startande lag: 347 |
Vår placering: 129 |
Vår tid: 12:26:00 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Reto Flückiger | 79 | 01:00:14 | 00:03:16 | 11450* | 79 | 00:05:16 |
2 | Fredrik Korall | 171 | 01:19:14 | 00:18:37 | 11450* | 228 | 00:06:55 |
3 | Johan Hasselström | 167 | 01:18:51 | 00:16:29 | 11450* | 165 | 00:06:53 |
4 | Emil Svensson | 167 | 00:48:50 | 00:12:09 | 6900* | 183 | 00:07:05 |
5 | Fredrik Jönsson | 169 | 02:09:39 | 00:34:49 | 17130* | 191 | 00:07:34 |
6 | Thomas Svensson | 159 | 00:50:39 | 00:14:43 | 6900* | 157 | 00:07:20 |
7 | Erik Melén | 151 | 00:59:17 | 00:15:37 | 7920* | 132 | 00:07:29 |
8 | Per Johansson | 133 | 01:07:07 | 00:08:30 | 10030* | 80 | 00:06:41 |
9 | Mats R Johansson | 132 | 01:07:33 | 00:13:56 | 10030* | 130 | 00:06:44 |
10 | Peter Bergstrand | 129 | 01:44:30 | 00:22:12 | 16200* | 135 | 00:06:27 |
Tävlingsplats: Kungsängen | ||
Segrande dam lag: Domnarvets GoIF |
Segrar tid: 3:04:20 |
|
Startande lag: 341 |
Vår placering: 223 |
Vår tid: 4:13:26 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anna Korall | 221 | 00:48:31 | 00:09:17 | 6960 | 221 | 00:06:58 |
2 | Ulrica Fransson | 211 | 00:51:48 | 00:12:56 | 6960 | 190 | 00:07:27 |
3 | Petra Korall | 179 | 00:32:38 | 00:05:54 | 4900 | 119 | 00:06:40 |
4 | Lisa Korall | 223 | 00:53:57 | 00:23:53 | 5810 | 299 | 00:09:17 |
5 | Carina Berger-Svensson | 223 | 01:06:32 | 00:24:28 | 7840 | 228 | 00:08:29 |
Tävlingsplats: Kungsängen | ||
Segrande ungdoms lag: |
Segrar tid: 1:31:29 |
|
Startande lag: |
Vår placering: 45 |
Vår tid: 1:33:27 |
Vår placering: 279 |
Vår tid: 2:31:00 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
Lag 1 |
|
||||||
1 | Oskar Höglund | 76 | 00:24:00 | 00:03:31 | 4260 | 76 | 00:05:38 |
2 | Åsa Axén | 67 | 00:18:41 | 00:03:31 | 3080 | 106 | 00:06:04 |
3 | Victor Bergstrand | 56 | 00:26:46 | 00:06:52 | 4260 | 49 | 00:06:17 |
4 | Gustav Åhrén | 45 | 00:35:35 | 00:05:05 | 5900 | 56 | 00:06:02 |
Lag 2 | |||||||
1 | Johan Melén | 256 | 00:32:17 | 00:11:48 | 4260 | 256 | 00:07:35 |
2 | Markus Simmerud | 269 | 00:23:00 | 00:07:50 | 3080 | 273 | 00:07:28 |
3 | Johan Kjellander | 304 | 00:48:22 | 00:28:50 | 4260 | 325 | 00:11:21 |
4 | Sofia Fransson | 279 | 00:47:21 | 00:16:51 | 5900 | 244 | 00:08.02 |
Herrlaget 2004
Tävlingsplats: Timmergatan,Kolmården | ||
Segrande herr lag: Haldens SK |
Segrar tid: 11:52:32 |
|
Startande lag: 380 |
Vår placering: 176 |
Vår tid: 15:46:53 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Fredrik Jönsson | 239 | 01:31:09 | 00:19:30 | 11910 | 239 | 00:07:39 |
2 | Per Johansson | 237 | 01:52:48 | 00:34:28 | 11980 | 247 | 00:09:25 |
3 | Emil Svensson | 200 | 01:41:43 | 00:23:31 | 11980 | 160 | 00:08:29 |
4 | Thomas Svensson | 208 | 01:06:29 | 00:24:07 | 6690 | 221 | 00:09:56 |
5 | Peter Bergstrand | 191 | 02:16:20 | 00:24:59 | 16500 | 156 | 00:08:16 |
6 | Torbjörn Wrighed | 212 | 01:24:35 | 00:42:25 | 6690 | 332 | 00:12:39 |
7 | Fredrik Korall | 210 | 01:05:56 | 00:20:28 | 7330 | 223 | 00:09:00 |
8 | Johan Hasselström | 201 | 01:25:10 | 00:24:10 | 10320 | 125 | 00:08:15 |
9 | Mats R Johansson | 181 | 01:21:46 | 00:24:24 | 9920 | 99 | 00:08:15 |
10 | Reto Flückiger | 176 | 02:00:57 | 00:23:06 | 16160 | 78 | 00:07:29 |
Tävlingsplats: Timmergatan,Kolmården | ||
Segrande Dam lag: Ulricehamns OK |
Segrar tid: 3:28:11 |
|
Startande lag: 390 |
Vår placering: 245 |
Vår tid: 5:06:01 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anna Korall | 287 | 00:58:43 | 00:17:44 | 6650 | 287 | 00:08:50 |
2 | Lotta Oscarsson | 266 | 01:01:06 | 00:18:36 | 6620 | 248 | 00:09:14 |
3 | Lisa Korall | 281 | 00:54:01 | 00:22:36 | 4160 | 303 | 00:12:59 |
4 | Carina Berger-Svensson | 276 | 00:53:46 | 00:21:09 | 5030 | 250 | 00:10:41 |
5 | Maria Bergstrand | 245 | 01:18:25 | 00:27:49 | 7960 | 208 | 00:09:51 |
Tävlingsplats: Timmergatan,Kolmården | ||
Segrande Ungdoms lag: |
Segrar tid: 1:58:03 |
|
Startande lag: 382 |
Vår placering: 104 |
Vår tid: 2:29:45 |
Vår placering: 228 |
Vår tid: 2:55:40 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
Lag 1 | |||||||
1 | Erik Melén | 60 | 00:36:26 | 00:00:20 | 5170 | 60 | 00:07:03 |
2 | Åsa Axén | 52 | 00:21:23 | 00:03:29 | 3150 | 55 | 00:06:47 |
3 | Gustav Åhrén | 55 | 00:32:25 | 00:06:21 | 4280 | 94 | 00:07:20 |
4 | Ulrica Fransson | 104 | 01:00:31 | 00:24:00 | 5690 | 215 | 00:10:38 |
Lag 2 | |||||||
1 | Victor Bergstrand | 233 | 00:45:23 | 00:09:17 | 5170 | 233 | 00:08:47 |
2 | Stina Hallenberg | 266 | 00:33:22 | 00:15:28 | 3150 | 339 | 00:10:36 |
3 | Emma Karlsson | 259 | 00:37:12 | 00:12:08 | 4280 | 236 | 00:08:41 |
4 | Sofia Fransson | 228 | 00:59:43 | 00:23:12 | 5690 | 204 | 00:10:30 |
Tävlingsplats: Timmergatan,Kolmården | ||
Segrande Veteran lag: |
Segrar tid: 1:33:45 |
|
Startande lag: 122 |
Vår placering: 83 |
Vår tid: 2:05:44 |
Vår placering: 106 |
Vår tid: 2:41:41 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
Lag 1 | |||||||
1 | Tord Fransson | 83 | 00:41:46 | 00:10:01 | 4570 | 83 | 00:09:08 |
2 | Stina Korall | 82 | 00:34:58 | 00:07:10 | 3110 | 49 | 00:11:15 |
3 | Nils-Erik Palm | 83 | 00:49:00 | 00:17:09 | 4470 | 82 | 00:10:58 |
Lag 2 | |||||||
1 | Anders Hedin | 108 | 00:49:50 | 00:18:05 | 4570 | 108 | 00:10:54 |
2 | Kerstin Bengtsson | 105 | 00:50:21 | 00:22:33 | 3110 | 110 | 00:16:11 |
3 | Karl Åkerman | 106 | 01:01:30 | 00:29:39 | 4470 | 108 | 00:13:46 |
Herrlaget 2003
Tävlingsplats: Kungsör | ||
Segrande herr lag: Haldens SK |
Segrar tid: 10:12:43 |
|
Startande lag: 377 |
Vår placering: 252 |
Vår tid: 14:30:02 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 246 | 01:01:54 | 00:10:27 | 10400 | 246 | 00:05:57 |
2 | Emil Svensson | 335 | 01:30:53 | 00:37:42 | 10400 | 347 | 00:08:44 |
3 | Johan Hasselström | 303 | 01:26:03 | 00:30:55 | 10400 | 265 | 00:08:16 |
4 | Thomas Svensson | 306 | 01:25:12 | 00:37:49 | 8200 | 315 | 00:10:23 |
5 | Fredrik Jönsson | 290 | 02:26:15 | 00:47:14 | 16800 | 281 | 00:08:42 |
6 | Torbjörn Wrighed | 298 | 01:25:07 | 00:37:36 | 8200 | 307 | 00:10:23 |
7 | Anders Bruhn | 283 | 01:07:08 | 00:21:31 | 8200 | 155 | 00:08:11 |
8 | Mats R Johansson | 268 | 01:36:52 | 00:21:23 | 12800 | 174 | 00:07:34 |
9 | Martin Hammarlund | 261 | 00:49:35 | 00:16:53 | 6500 | 265 | 00:07:38 |
10 | Reto Flückiger | 252 | 01:41:03 | 00:26:07 | 14400 | 190 | 00:07:01 |
Tävlingsplats: Kungsör | ||
Segrande dam lag: Turun Suunnistajat |
Segrar tid: 2:56:46 |
|
Startande lag: 388 |
Vår placering: 243 |
Vår tid: 4:03:31 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anna Korall | 264 | 00:48:42 | 00:09:23 | 6500 | 264 | 00:07:30 |
2 | Lotta Oscarsson | 268 | 00:43:19 | 00:13:16 | 5200 | 261 | 00:08:20 |
3 | Petra Korall | 254 | 00:35:46 | 00:11:01 | 4300 | 256 | 00:08:19 |
4 | Sofie Svensson | 259 | 00:44:56 | 00:14:42 | 5200 | 238 | 00:08:38 |
5 | Maria Bergstrand | 243 | 01:10:48 | 00:23:27 | 8500 | 227 | 00:08:20 |
Tävlingsplats: Kungsör | ||
Segrande ungdoms lag: OK Tisaren |
Segrar tid: 1:39:56 |
|
Startande lag: 319 |
Vår placering: Felstämplat |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
2 | Ulrica Fransson | 230 | 00:39:45 | 00:14:52 | 230 | ||
3 | Sofia Fransson | 227 | 00:28:29 | 00:08:37 | 212 | ||
4 | Gustav Åhrén | Felstämplat | |||||
5 | Erik Melén | 00:52:02 | 00:20:18 | 214 |
Herrlaget 2002
Tävlingsplats: Surahammar | ||
Segrande herr lag: Haldens SK |
Segrar tid: 11:44:14 |
|
Startande lag: 376 |
Vår placering: 116 |
Vår tid: 14:01:00 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Daniel Hasselström | 01:29:32 | 10800 | 00:08:17 | |||
2 | Per Johansson | 01:33:16 | 10800 | 00:08:38 | |||
3 | Emil Svensson | 01:28:43 | 10800 | 00:08:13 | |||
4 | Fredrik Jönsson | 02:06:37 | 15900 | 00:07:58 | |||
5 | Torbjörn Wrighed | 00:57:43 | 7300 | 00:07:54 | |||
6 | Johan Hasselström | 01:14:11 | 7300 | 00:10:10 | |||
7 | Anders Bruhn | 01:07:26 | 6000 | 00:11:14 | |||
8 | Mats R Johansson | 01:22:17 | |||||
9 | Fredrik Korall | 01:16:21 | 9600 | 00:07:57 | |||
10 | Reto Flückiger | 116 | 01:24:54 | 15200 | 00:05:35 |
Tävlingsplats: Surahammar | ||
Segrande dam lag: Haldens Skiklubb |
Segrar tid: 4:58:53 |
|
Startande lag: 346 |
Vår placering: Felstämplat |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Carina Berger-Svensson | 01:01:58 | |||||
2 | Ingrid Roos | 00:45:58 | |||||
3 | Sofie Svensson | 01:23:40 | |||||
4 | Lisa Korall | 01:01:45 | |||||
5 | Petra Korall | Felstämplat |
Herrlaget 2001
Tävlingsplats: Strängnäs flygfält | ||
Segrande herr lag: Baekkelagets SPK |
Segrar tid: 11:12:49 |
|
Startande lag: 358 |
Vår placering: 166 |
Vår tid: 14:20:36 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Daniel Hasselström | 266 | 01:21:45 | 00:13:50 | 11400 | 266 | 00:07:10 |
2 | Per Johansson | 218 | 01:25:13 | 00:14:28 | 11400 | 185 | 00:07:29 |
3 | Johan Hasselström | 182 | 01:27:05 | 00:17:01 | 11400 | 151 | 00:07:38 |
4 | Fredrik Jönsson | 173 | 02:13:02 | 00:33:38 | 16600 | 178 | 00:08:01 |
5 | Thomas Svensson | 189 | 01:14:15 | 00:23:48 | 7900 | 268 | 00:09:24 |
6 | Fredrik Korall | 187 | 01:06:44 | 00:17:37 | 7900 | 209 | 00:08:27 |
7 | Anders Bruhn | 181 | 00:48:32 | 00:11:03 | 6700 | 125 | 00:07:15 |
8 | Peter Bergstrand | 170 | 01:14:57 | 00:17:17 | 10300 | 104 | 00:07:17 |
9 | Emil Svensson | 161 | 01:18:14 | 00:23:13 | 10300 | 146 | 00:07:36 |
10 | Mats R Johansson | 166 | 02:10:49 | 00:45:55 | 15900 | 176 | 00:08:14 |
Tävlingsplats: Strängnäs flygfält | ||
Segrande dam lag: Kalevan Rasti |
Segrar tid: 03:39:22 |
|
Startande lag: 329 |
Vår placering: 248 |
Vår tid: 05:44:00 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Maria Bergstrand | 201 | 00:54:07 | 00:11:07 | 7200 | 201 | 00:07:31 |
2 | Carina Berger-Svensson | 204 | 01:01:50 | 00:17:19 | 7200 | 200 | 00:08:35 |
3 | Sofie Svensson | 226 | 00:59:14 | 00:21:39 | 6000 | 262 | 00:09:52 |
4 | Ingrid Roos | 239 | 01:03:16 | 00:29:06 | 6000 | 256 | 00:10:33 |
5 | Petra Korall | 248 | 01:45:33 | 00:50:44 | 8800 | 281 | 00:12:00 |
Herrlaget 2000
Tävlingsplats: Herrökna | ||
Segrande herr lag: Haldens SK |
Segrar tid: 12:20:08 |
|
Startande lag: 361 |
Vår placering: 195 |
Vår tid: 16:14:40 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Daniel Hasselström | 216 | 01:19:24 | 10700 | 216 | 00:07:25 | |
2 | Per Johansson | 223 | 01:50:18 | 11300 | 227 | 00:09:46 | |
3 | Emil Svensson | 197 | 00:50:18 | 6100 | 136 | 00:08:15 | |
4 | Thomas Svensson | 166 | 01:40:21 | 11300 | 113 | 00:08:53 | |
5 | Peter Bergstrand | 159 | 02:23:51 | 15800 | 179 | 00:09:06 | |
6 | Christer Fransson | 185 | 01:10:07 | 6100 | 317 | 00:11:30 | |
7 | Johan Hasselström | 188 | 01:54:50 | 12600 | 219 | 00:09:07 | |
8 | Anders Bruhn | 196 | 02:15:31 | 12600 | 264 | 00:10:45 | |
9 | Anders Wärn | 200 | 00:54:22 | 5600 | 259 | 00:09:43 | |
10 | Mats R Johansson | 195 | 01:55:07 | 15400 | 99 | 00:07:29 |
Tävlingsplats: Herrökna | ||
Segrande dam lag: Domnarvets GoIF |
Segrar tid: 4:11:39 |
|
Startande lag: 334 |
Vår placering: 227 |
Vår tid: 6:17:22 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Maria Bergstrand | 226 | 01:14:08 | 6550 | 226* | 00:11:19 | |
2 | Sara Johansson | 195 | 00:56:52 | 5450 | 148* | 00:10:26 | |
3 | Sofie Svensson | 233 | 01:32:00 | 6850 | 265* | 00:13:26 | |
4 | Ingrid Roos | 222 | 01:11:01 | 5450 | 235* | 00:13:02 | |
5 | Carina Berger-Svensson | 227 | 01:23:21 | 7250 | 245* | 00:11:30 |
Herrlaget 1999
Tävlingsplats: S1, Enköping | ||
Segrande herr lag: Haldens SK |
Segrar tid: 11:04:06 |
|
Startande lag: 364 |
Vår placering: 169 |
Vår tid: 14:10:51 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 81 | 01:11:58 | 00:04:03 | 81 | ||
2 | Anders Bruhn | 199 | 01:26:21 | 00:24:30 | 234 | ||
3 | Thomas Svensson | 154 | 01:14:35 | 00:11:41 | 117 | ||
4 | Fredrik Korall | 180 | 02:01:42 | 00:32:31 | 247 | ||
5 | Anders Wärn | 197 | 01:01:22 | 00:20:49 | 255 | ||
6 | Johan Hasselström | 193 | 01:11:33 | 00:22:01 | 248 | ||
7 | Emil Svensson | 191 | 01:12:07 | 00:22:15 | 250 | ||
8 | Peter Bergstrand | 191 | 01:41:12 | 00:40:23 | 266 | ||
9 | Daniel Hasselström | 185 | 01:28:51 | 00:28:54 | 178 | ||
10 | Mats R Johansson | 169 | 01:41:10 | 00:25:00 | 130 |
Tävlingsplats: S1, Enköping | ||
Segrande dam lag: Pargas IF |
Segrar tid: 3:34:04 |
|
Startande lag: 333 |
Vår placering: 211 |
Vår tid: 4:58:04 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Maria Bergstrand | 167 | 00:53:49 | 00:07:02 | 167 | ||
2 | Sofie Svensson | 179 | 00:59:32 | 00:15:54 | 192 | ||
3 | Ingrid Roos | 185 | 00:36:59 | 00:11:54 | 181 | ||
4 | Sara Johansson | 213 | 01:10:50 | 00:35:16 | 290 | ||
5 | Carina Berger-Svensson | 211 | 01:16:54 | 00:28:34 | 222 |
Herrlaget 1998
Tävlingsplats: Ruda, Haninge | ||
Segrande herr lag: Haldens SK |
Segrar tid: 12:31:37 |
|
Startande lag: 423 |
Vår placering: 208 |
Vår tid: 16:25:50 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 178 | 01:38:40 | 00:08:07 | 178 | ||
2 | Richard Hejdenberg | 158 | 01:27:23 | 00:15:28 | 149 | ||
3 | Peter Bergstrand | 209 | 01:34:31 | 00:26:47 | 317 | ||
4 | Fredrik Korall | 221 | 02:24:56 | 00:41:43 | 15300 | 250 | 00:09:28 |
5 | Christer Fransson | 222 | 01:25:12 | 00:21:28 | 220 | ||
6 | Thomas Svensson | 248 | 01:35:50 | 00:36:50 | 340 | ||
7 | Anders Rörby | 250 | 01:25:43 | 00:35:24 | 298 | ||
8 | Daniel Hasselström | 237 | 01:14:25 | 00:20:44 | 181 | ||
9 | Anders Bruhn | 229 | 01:32:15 | 00:30:31 | 225 | ||
10 | Mats R Johansson | 208 | 02:06:55 | 00:28:10 | 136 |
Tävlingsplats: Ruda, Haninge | ||
Segrande dam lag: Baekkelagts SK |
Segrar tid: 3:46:33 |
|
Startande lag: 381 |
Vår placering: 320 |
Vår tid: 6:03:16 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Maria Bergstrand | 270 | 01:11:27 | 270 | |||
2 | Sofie Svensson | 271 | 00:57:59 | 240 | |||
3 | Susanne Eliasson | 293 | 00:54:33 | 339 | |||
4 | Ingrid Roos | 309 | 01:20:39 | 247 | |||
5 | Carina Berger-Svensson | 320 | 01:38:38 | 320 |
Herrlaget 1997
Tävlingsplats: Vilsta, Eskilstuna | ||
Segrande herr lag: Baekkelagets SPK |
Segrar tid: 09:25:57 |
|
Startande lag: 440 |
Vår placering: 242 |
Vår tid: 12:08:47 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Peter Bergstrand | 354 | 01:06:01 | 00:12:51 | 354 | ||
2 | Mats R Johansson | 292 | 01:00:17 | 00:11:04 | 239 | ||
3 | Richard Hejdenberg | 273 | 02:01:16 | 00:27:01 | 283 | ||
4 | Thomas Svensson | 241 | 00:49:35 | 00:08:57 | 154 | ||
5 | Patrik Korall | 286 | 01:16:03 | 00:27:50 | 408 | ||
6 | Anders Bruhn | 283 | 00:57:37 | 00:10:53 | 196 | ||
7 | Andreas Johansson | 286 | 01:03:32 | 00:26:03 | 371 | ||
8 | Anders Rörby | 278 | 01:10:25 | 00:18:35 | 253 | ||
9 | Per Johansson | 263 | 01:03:51 | 00:14:26 | 140 | ||
10 | Fredrik Korall | 242 | 01:40:10 | 00:24:49 | 15750 | 180 | 00:06:22 |
Tävlingsplats: Vilsta, Eskilstuna | ||
Segrande dam lag: Baekkelagts SK |
Segrar tid: 2:51:11 |
|
Startande lag: 393 |
Vår placering: Ej fullt lag |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Maria Bergstrand | 226 | 00:43:04 | 226 | |||
2 | Carina Berger-Svensson | 227 | 00:45:15 | 243 | |||
3 | Sofie Svensson | 229 | 00:41:46 | 245 | |||
4 | Anna Korall | 261 | 00:48:10 | 307 | |||
5 | Vakant=ej start |
Herrlaget 1996
Tävlingsplats: Salinge Gård | ||
Segrande herr lag: IFK Södertälje |
Segrar tid: 11:07:34 |
|
Startande lag: 422 |
Vår placering: 246 |
Vår tid: 15:40:22 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 368 | 01:54:55 | 00:33:07 | 368 | ||
2 | Richard Hejdenberg | 308 | 01:44:41 | 00:25:12 | 247 | ||
3 | Fredrik Korall | 308 | 02:28:32 | 00:53:02 | 16275 | 311 | 00:09:08 |
4 | Thomas Svensson | 280 | 00:51:08 | 00:03:57 | 37 | ||
5 | Christer Fransson | 299 | 01:18:20 | 00:33:29 | 361 | ||
6 | Peter Bergstrand | 297 | 02:11:32 | 00:48:00 | 312 | ||
7 | Anders Bruhn | 279 | 01:12:36 | 00:19:32 | 167 | ||
8 | Patrik Korall | 269 | 01:01:47 | 00:23:00 | 239 | ||
9 | Krister Berger | 273 | 01:11:51 | 00:35:51 | 297 | ||
10 | Mats R Johansson | 246 | 01:45:00 | 00:30:00 | 200 |
Tävlingsplats: Salinge Gård | ||
Segrande dam lag: Sundsvalls OK |
Segrar tid: 3:46:36 |
|
Startande lag: 384 |
Vår placering: 227 |
Vår tid: 5:13:28 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sara Johansson | 215 | 00:45:31 | ||||
2 | Anna Korall | 295 | 01:01:37 | ||||
3 | Maria Bergstrand | 234 | 01:08:58 | ||||
4 | Sofie Svensson | 230 | 00:49:21 | ||||
5 | Carina Berger-Svensson | 227 | 01:28:01 |
Herrlaget 1995
Tävlingsplats: Riala | ||
Segrande herr lag: IK Hakarpspojkarna |
Segrar tid: 11:25:49 |
|
Startande lag: 448 |
Vår placering: Felstämplat |
Vår tid: Felstämplat |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Peter Bergstrand | 226 | 01:29:09 | 00:08:17 | 13000* | 226 | 00:06:51 |
2 | Per Johansson | 154 | 01:24:34 | 00:07:15 | 12200-12700* | 129 | |
3 | Thomas Svensson | 242 | 01:45:42 | 00:29:05 | 12200-12700* | 263 | |
4 | Kristian Nylander | 190 | 01:06:34 | 00:10:37 | 8900-9100* | 93 | |
5 | Fredrik Korall | 206 | 02:00:57 | 00:25:12 | 16500 | 275 | 00:07:20 |
6 | Anders Wärn | 208 | 00:46:13 | 00:12:43 | 6500-6600* | 244 | |
7 | Christer Fransson | Felstä | 6500-6600* | Felstä | |||
8 | Jerry Johansson | 11400-11600* | |||||
9 | Patrik Korall | 11400-11600* | |||||
10 | Mats R Johansson | 13900* |
Tävlingsplats: Riala | ||
Segrande dam lag: Sundsvalls OK |
Segrar tid: 3:29:30 |
|
Startande lag: 429 |
Vår placering: 227 |
Vår tid: 4:32:01 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sara Johansson | 280 | 00:48:33 | 00:08:04 | 5400-6500* | 280 | |
2 | Maria Bergstrand | 261 | 00:53:43 | 00:09:14 | 5400-6500* | 244 | |
3 | Lena Åkerman-Sandgren | 247 | 00:58:08 | 00:15:57 | 6700-6800* | 233 | |
4 | Carina Berger-Svensson | 225 | 00:33:17 | 00:08:56 | 6700-6800* | 159 | |
5 | Anna Korall | 227 | 01:18:20 | 00:25:37 | 8100* | 285 |
Herrlaget 1994
Tävlingsplats: Hälleforsnäs | ||
Segrande herr lag: Turun Suunnistajat |
Segrar tid: 12:34:44 |
|
Startande lag: 436 |
Vår placering: 236 |
Vår tid: 16:12:43 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 106 | 01:25:23 | 00:09:01 | 12700-13200* | 106 | |
2 | Richard Hejdenberg | 94 | 01:35:40 | 00:09:15 | 12700-13200* | 106 | |
3 | Christer Fransson | 180 | 01:05:18 | 00:15:04 | 8000* | 232 | 00:08:10 |
4 | Thomas Svensson | 217 | 02:22:31 | 00:33:28 | 16200* | 289 | 00:08:48 |
5 | Anders Bruhn | 207 | 01:04:46 | 00:09:27 | 8100* | 122 | 00:08:00 |
6 | Patrik Korall | 234 | 01:46:38 | 00:44:16 | 9500-10300* | 381 | |
7 | Anders Rörby | 234 | 01:18:16 | 00:46:30 | 9500-10300* | 194 | |
8 | Jerry Johansson | 236 | 01:36:55 | 00:40:01 | 11200-11600* | 259 | |
9 | Mats R Johansson | 227 | 01:31:17 | 00:29:30 | 11200-11600* | 215 | |
10 | Kristian Nylander | 236 | 02:25:59 | 01:04:32 | 15300* | 354 | 00:09:32 |
Tävlingsplats: Hälleforsnäs | ||
Segrande dam lag: Hämeenlinnan Suunnistajat |
Segrar tid: 3:48:44 |
|
Startande lag: 416 |
Vår placering: 263 |
Vår tid: 5:18:18 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Johanna Lundberg | 299 | 01:00:33 | 00:16:34 | 6500-6800* | 299 | |
2 | Anna Korall | 396 | 01:06:49 | 00:22:18 | 6500-6800* | 302 | |
3 | Sara Johansson | 257 | 00:40:31 | 00:09:21 | 4800* | 136 | 00:08:26 |
4 | Maria Bergstrand | 221 | 00:52:58 | 00:14:31 | 5600-5800* | 159 | |
5 | Stina Hedin | 263 | 01:37:27 | 00:40:43 | 8400-8600* | 322 |
Herrlaget 1993
Tävlingsplats: Österby Bruk | ||
Segrande herr lag: IFK Södertälje |
Segrar tid: 11:35:23 |
|
Startande lag: 415 |
Vår placering: 167 |
Vår tid: 14:02:31 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 230 | 01:30:43 | 00:17:46 | 11700* | 230 | 00:07:45 |
2 | Richard Hejdenberg | 161 | 01:26:16 | 00:12:03 | 12000* | 130 | 00:07:11 |
3 | Johan Pettersson | 84 | 01:38:18 | 00:04:10 | 15800* | 21 | 00:06:13 |
4 | Fredrik Korall | 131 | 01:43:13 | 00:24:25 | 13700* | 240 | 00:07:32 |
5 | Thomas Svensson | 137 | 01:35:37 | 00:24:42 | 12000* | 260 | 00:07:58 |
6 | Anders Bruhn | 145 | 01:21:54 | 00:23:06 | 11300* | 207 | 00:07:15 |
7 | Mats R Johansson | 154 | 01:26:20 | 00:20:39 | 12800* | 159 | 00:06:45 |
8 | Christer Fransson | 161 | 00:50:34 | 00:20:52 | 6000* | 328 | 00:08:26 |
9 | Patrik Korall | 159 | 00:47:24 | 00:16:05 | 6000* | 276 | 00:07:54 |
10 | Anders Rörby | 167 | 01:42:12 | 00:37:47 | 12700* | 296 | 00:08:03 |
Tävlingsplats: Österby Bruk | ||
Segrande dam lag: Tullinge SK |
Segrar tid: 3:51:38 |
|
Startande lag: 370 |
Vår placering: 237 |
Vår tid: 5:19:27 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Lena Åkerman-Sandgren | 296 | 6600* | 269 | |||
2 | Maria Bergstrand | 8600* | 176 | ||||
3 | Carina Berger-Svensson | 6100* | 320 | ||||
4 | Anna Korall | 4700* | 243 | ||||
5 | Stina Hedin | 237 | 7100* | 228 |
Herrlaget 1992
Tävlingsplats: Sorunda | ||
Segrande herr lag: IFK Södertälje |
Segrar tid: 12:20:32 |
|
Startande lag: 542 |
Vår placering: 293 |
Vår tid: 16:14:55 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Kristian Nylander | 431 | 01:30:43 | 00:21:47 | 431 | ||
2 | Per Johansson | 272 | 01:26:16 | 00:04:32 | 76 | ||
3 | Thomas Svensson | 277 | 01:38:18 | 00:21:15 | 283 | ||
4 | Fredrik Korall | 278 | 01:43:13 | 00:37:14 | 16400 | 328 | 6:18 |
5 | Christer Fransson | 268 | 01:35:37 | 00:14:45 | 236 | ||
6 | Jerry Johansson | 268 | 01:21:54 | 00:25:38 | 280 | ||
7 | Patrik Korall | 268 | 01:13:57 | 00:29:17 | 7475 | 368 | 9:53 |
8 | Krister Berger | 300 | 01:40:54 | 00:26:24 | 330 | ||
9 | Richard Hejdenberg | 295 | 01:47:42 | 00:34:54 | 272 | ||
10 | Mats R Johansson | 293 | 02:16:21 | 00:36:41 | 16600 | 294 | 8:13 |
Tävlingsplats: Sorunda | ||
Segrande dam lag: NTHI |
Segrar tid: 4:58:53 |
|
Startande lag: 484 |
Vår placering: 308 |
Vår tid: 6:58:13 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Johanna Lundberg | 282 | 01:11:41 | 00:18:18 | 282 | ||
2 | Lena Åkerman-Sandgren | 01:19:29 | 00:22:25 | 271 | |||
3 | Anna Korall | 01:02:34 | 00:21:33 | 339 | |||
4 | Stina Hedin | 01:36:38 | 00:33:36 | 322 | |||
5 | Sara Johansson | 308 | 01:47:51 | 00:38:31 | 359 |
Herrlaget 1991
Tävlingsplats: Ånhammar | ||
Segrande herr lag: Angelniemen Ankurri |
Segrar tid: 11:52:14 |
|
Startande lag: 523 |
Vår placering: 320 |
Vår tid: 15:46:14 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Bruhn | 189 | 01:27:08 | 00:05:24 | 12200-12600* | 189 | 00:06:55 |
2 | Per Johansson | 233 | 01:36:17 | 00:16:43 | 12200-12600* | 253 | 00:07:38 |
3 | Fredrik Korall | 182 | 01:06:45 | 00:09:00 | 8400-8600* | 109 | 00:07:57 |
4 | Thomas Svensson | 249 | 02:16:09 | 00:33:54 | 14600-14800* | 310 | 00:09:12 |
5 | Johan Pettersson | 238 | 01:14:56 | 00:20:31 | 7700-7900* | 283 | 00:09:37 |
6 | Krister Berger | 309 | 01:50:55 | 00:41:24 | 10400-10700* | 466 | 00:10:22 |
7 | Johan Karlsson | 367 | 01:47:35 | 01:00:25 | 7700-7900* | 489 | 00:13:49 |
8 | Richard Hejdenberg | 360 | 01:11:32 | 00:27:53 | 7700-7900* | 341 | 00:09:11 |
9 | Kristian Nylander | 346 | 01:26:34 | 00:26:45 | 10400-10700* | 272 | 00:08:05 |
10 | Mats R Johansson | 320 | 01:48:23 | 00:26:34 | 14900* | 204 | 00:07:16 |
Tävlingsplats: Ånhammar | ||
Segrande dam lag: Tampereen Pyrintö |
Segrar tid: 4:06:00 |
|
Startande lag: 502 |
Vår placering: 208 |
Vår tid: 5:13:15 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Nina Gunnarsson OK M | 157 | 0:51:43 | 0:07:20 | 6300-6700* | 157 | |
2 | Sara Johansson | 276 | 1:00:41 | 6300-6700* | 335 | ||
3 | Madelené Ölfvingsson OK M | 268 | 0:58:00 | 5600-5800* | 295 | ||
4 | Sofia Andersson | 267 | 1:02:38 | 5600-5800* | 293 | ||
5 | Maria Bergstrand | 208 | 1:20:13 | 8700* | 124 |
Herrlaget 1990
Tävlingsplats: Norrtälje | ||
Segrande herr lag: OK Tyr |
Segrar tid: 11:01:43 |
|
Startande lag: 542 |
Vår placering: 244 |
Vår tid: 13:58:43 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 305 | 01:21:52 | 00:11:02 | 305 | ||
2 | Fredrik Korall | 355 | 01:34:38 | 00:21:48 | 12745 | 344 | 00:07:26 |
3 | Anders Lindgren | 372 | 01:16:00 | 00:24:33 | 426 | ||
4 | Thomas Svensson | 333 | 01:58:22 | 00:29:21 | 296 | ||
5 | Christer Fransson | 291 | 00:57:41 | 00:08:32 | 64 | ||
6 | Anders Rörby | 319 | 01:13:35 | 00:25:11 | 410 | ||
7 | Anders Bruhn | 278 | 01:09:29 | 00:09:08 | 78 | ||
8 | Mats R Johansson | 282 | 01:39:07 | 00:28:30 | 302 | ||
9 | Jerry Johansson | 266 | 01:19:37 | 00:24:01 | 224 | ||
10 | Peter Bergstrand | 244 | 01:28:22 | 00:29:45 | 219 |
Tävlingsplats: Norrtälje | ||
Segrande dam lag: Tampereen Pyrintö |
Segrar tid: 4:11:00 |
|
Startande lag: 512 |
Vår placering: 394 |
Vår tid:6:34:44 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sara Johansson | 142 | 0:55:04 | 142 | |||
2 | Stina Hedin | 331 | 1:22:44 | 425 | |||
3 | Lena Åkerman-Sandgren | 280 | 1:28:58 | 135 | |||
4 | Anna Skoog | 406 | 1:41:05 | 469 | |||
5 | Maria Bergstrand | 394 | 1:06:53 | 141 |
Herrlaget 1989
Tävlingsplats: Vaxholm | ||
Segrande herr lag: OK Tyr |
Segrar tid: 11:59:43 |
|
Startande lag: 506 |
Vår placering: 386 |
Vår tid: 16:31:54 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 388 | 01:35:13 | 00:18:18 | 13000-13400* | 388 | |
2 | Mats E Johansson | 333 | 01:42:57 | 00:25:56 | 13000-13400* | 289 | |
3 | Johan Pettersson | 374 | 01:43:02 | 00:38:16 | 10100-10200* | 446 | |
4 | Fredrik Korall | 416 | 01:55:45 | 00:50:59 | 10100-10200* | 447 | |
5 | Torbjörn Wrighed | 430 | 02:26:32 | 00:41:57 | 15900* | 447 | 00:09:16 |
6 | Anders Bruhn | 418 | 01:25:02 | 00:22:59 | 10300-10500* | 310 | |
7 | Jerry Johansson | 394 | 01:19:09 | 00:21:17 | 10300-10500* | 232 | |
8 | Anders Rörby | 395 | 01:12:15 | 00:31:18 | 8000-8400* | 402 | |
9 | Leif Lundberg | 396 | 01:27:15 | 00:50:51 | 8000-8400* | 436 | |
10 | Mats R Johansson | 386 | 01:44:44 | 00:19:49 | 15700* | 121 | 00:06:40 |
Tävlingsplats: Vaxholm | ||
Segrande dam lag: IFK södertälje |
Segrar tid: 3:35:35 |
|
Startande lag: 485 |
Vår placering: 384 |
Vår tid: 5:18:23 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Maria Wrighed | 148 | 0:48:55 | 0:06:20 | 6600-7100* | 149 | |
2 | Sofia Andersson | 352 | 6600-7100* | 424 | |||
3 | Petra Korall | 378 | 5300-5600* | 399 | |||
4 | Anna Skoog | 408 | 5300-5600* | 442 | |||
5 | Sara Johansson | 380 | 1:13:?? | 8300-8300* | 310 |
Herrlaget 1988
Tävlingsplats: Långdunker | ||
Segrande herr lag: Malmby IF |
Segrar tid: 13:36:53 |
|
Startande lag: 492 |
Vår placering: 307 |
Vår tid: 18:29:38 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 13400-13600* | |||||
2 | Johan Pettersson | 13400-13600* | |||||
3 | Thomas Svensson | 10100-10700* | |||||
4 | Mats E Johansson | 10100-10700* | |||||
5 | Torbjörn Wrighed | 16200* | |||||
6 | Patrik Korall | 10600-11200* | |||||
7 | Anders Bruhn | 10600-11200* | |||||
8 | Fredrik Korall | 01:24:17 | 00:28:49 | 9200 | 259 | 00:09:10 | |
9 | Jerry Johansson | 9000-9300* | |||||
10 | Mats R Johansson | 307 | 15800* |
Tävlingsplats: Långdunker | ||
Segrande dam lag: Tullinge SK |
Segrar tid:4:19:39 |
|
Startande lag: 466 |
Vår placering: 173 |
Vår tid: 5:33:29 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Maria Wrighed | 99 | 0:56:32 | 0:07:54 | 6700-6900* | 99 | |
2 | Sara Johansson | 201 | 1:10:00 | 6700-6900* | 280 | ||
3 | Bittan Alm | 215 | 1:00:41 | 5500-5700* | 247 | ||
4 | Sofia Andersson | 212 | 0:59:48 | 5500-5700* | 213 | ||
5 | Lena Åkerman-Sandgren | 173 | 1:26:28 | 8800* | 154 |
Herrlaget 1987
Tävlingsplats: Gimo | ||
Segrande herr lag: OK Pan/Önos |
Segrar tid: 13:30:45 |
|
Startande lag: 492 |
Vår placering: 324 |
Vår tid: 17:57:22 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Johansson | 185 | 01:15:20 | 00:08:28 | 12700* | 185 | 00:05:56 |
2 | Anders Bruhn | 01:26:39 | 00:21:24 | 12700* | 346 | 00:06:49 | |
3 | Göran Johansson | 01:41:12 | 00:31:20 | 12800* | 383 | 00:07:54 | |
4 | Mats E Johansson | 01:28:47 | 00:12:48 | 12800* | 106 | 00:06:56 | |
5 | Torbjörn Wrighed | 02:22:46 | 00:38:13 | 16200* | 289 | 00:08:49 | |
6 | Christer Fransson | 01:54:36 | 00:40:36 | 12000* | 374 | 00:09:33 | |
7 | Thomas Svensson | 01:55:46 | 00:45:36 | 12000* | 386 | 00:09:39 | |
8 | Jerry Johansson | 01:41:31 | 00:39:29 | 9400* | 384 | 00:10:48 | |
9 | Anders Rörby | 01:46:22 | 00:39:41 | 11700* | 330 | 00:09:05 | |
10 | Mats R Johansson | 324 | 02:24:23 | 00:53:12 | 16600* | 337 | 00:08:42 |
Tävlingsplats: Gimo | ||
Segrande dam lag: NTHI |
Segrar tid: 4:01:08 |
|
Startande lag: 454 |
Vår placering: 374 |
Vår tid: 6:41:21 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Annelie Alsetun | 375 | 01:03:44 | 7200* | 375 | 00:08:51 | |
2 | Sofia Andersson | 425 | 01:46:12 | 7200* | 438 | 00:14:45 | |
3 | Bittan Alm | 412 | 01:03:45 | 6200* | 305 | 00:10:17 | |
4 | Petra Korall | 401 | 01:25:37 | 6200* | 385 | 00:13:49 | |
5 | Lena Åkerman-Sandgren | 372 | 01:22:03 | 8800* | 240 | 00:09:19 |
Herrlaget 1986
Tävlingsplats: Riksten | ||
Segrande herr lag: IFK Södertälje |
Segrar tid: 13:33:09 |
|
Startande lag: 511 |
Vår placering: 198 |
Vår tid: 16:34:40 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Bruhn | 330 | 01:33:12 | 00:15:01 | 12600-13300* | 330 | |
2 | Johan Pettersson | 01:29:53 | 00:17:07 | 12600-13300* | 212 | ||
3 | Christer Fransson | 01:30:30 | 00:21:34 | 11300-11800* | 225 | ||
4 | Mats E Johansson | 01:28:00 | 00:12:44 | 11300-11800* | 83 | ||
5 | Torbjörn Wrighed | 02:23:43 | 00:23:58 | 16600* | 180 | 00:08:39 | |
6 | Göran Johansson | 01:45:05 | 00:26:50 | 11500-11800* | 325 | ||
7 | Thomas Svensson | 01:41:42 | 00:29:37 | 11150-11800* | 318 | ||
8 | Mats R Johansson | 01:00:10 | 00:12:27 | 8100-8600* | 72 | ||
9 | Jerry Johansson | 01:29:26 | 00:45:17 | 8100-8600* | 419 | ||
10 | Per Johansson | 198 | 02:13:26 | 00:32:01 | 16800* | 133 | 00:07:57 |
Tävlingsplats: Riksten | ||
Segrande dam lag: Stora Tuna IK |
Segrar tid: 4:23:06 |
|
Startande lag: 435 |
Vår placering: 302 |
Vår tid: 6:20:04 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Annelie Alsetun | 236 | 01:09:25 | 00:16:17 | 6800-7500* | 236 | |
2 | Sofia Andersson | 01:24:48 | 00:30:53 | 6800-7500* | 355 | ||
3 | Petra Korall | 01:06:07 | 00:27:45 | 5200-5500* | 311 | ||
4 | Bittan Alm | 01:06:14 | 00:26:06 | 5200-5500* | 285 | ||
5 | Lena Åkerman-Sandgren | 302 | 01:33:30 | 00:30:41 | 8300* | 299 | 00:11:16 |
Herrlaget 1985
Tävlingsplats: Dunker | ||
Segrande herr lag: Almby IK |
Segrar tid: 13:52:57 |
|
Startande lag: 502 |
Vår placering: 327 |
Vår tid: 19:26:32 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Bruhn | 403 | 01:40:45 | 00:20:31 | 13100-13500* | 403 | |
2 | Mats R Johansson | 01:46:36 | 00:31:54 | 13100-13500* | 374 | ||
3 | Christer Fransson | 02:04:28 | 00:55:01 | 11800-12600* | 332 | ||
4 | Torbjörn Wrighed | 01:47:39 | 00:19:37 | 11800-12600* | 177 | ||
5 | Mats E Johansson | 02:27:55 | 00:37:49 | 16000* | 346 | 00:09:15 | |
6 | Anders Lindgren | 01:58:54 | 00:38:01 | 11600-12200* | 328 | ||
7 | Johan Pettersson | 01:38:10 | 00:28:47 | 11600-12200* | 173 | ||
8 | Thomas Svensson | 01:24:35 | 00:31:21 | 8800* | 267 | 00:09:37 | |
9 | Per Johansson | 02:33:11 | 01:42:35 | 8800* | 410 | 00:17:24 | |
10 | Leif Efraimsson | 327 | 02:04:19 | 00:29:04 | 16600* | 160 | 00:07:29 |
Tävlingsplats: Dunker | ||
Segrande dam lag: NTHI |
Segrar tid: 4:18:01 |
|
Startande lag: 443 |
Vår placering: 366 |
Vår tid: 7:24:05 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anna-Lena Nordqvist | 412 | 01:30:44 | 00:41:04 | 6800-7200* | 412 | |
2 | Sofia Andersson | 01:28:41 | 00:38:59 | 6800-7200* | 321 | ||
3 | Lena Åkerman-Sandgren | 01:14:30 | 00:36:09 | 5200-5400* | 387 | ||
4 | Petra Korall | 01:14:52 | 00:38:53 | 5200-5400* | 338 | ||
5 | Mona I Åkerman | 366 | 01:55:18 | 00:51:38 | 8800* | 340 | 00:13:06 |
Herrlaget 1984
Tävlingsplats: Rörken, Uppsala | ||
Segrande herr lag: Tullinge SK |
Segrar tid: 13:56:23 |
|
Startande lag: 541 |
Vår placering: 256 |
Vår tid: 17:17:33 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Tommy Berger | 167 | 01:23:30 | 00:07:01 | 12700* | 167 | 00:06:34 |
2 | Anders Bruhn | 243 | 01:30:21 | 00:18:39 | 12700* | 299 | 00:07:07 |
3 | Jerry Johansson | 388 | 01:53:31 | 00:44:50 | 12700* | 475 | 00:08:56 |
4 | Torbjörn Wrighed | 322 | 01:21:46 | 00:17:53 | 10900* | 171 | 00:07:30 |
5 | Göran Johansson | 378 | 02:02:39 | 00:55:08 | 10900* | 428 | 00:11:15 |
6 | Mats E Johansson | 325 | 02:21:36 | 00:31:55 | 15600* | 226 | 00:09:05 |
7 | Anders Lindgren | 263 | 01:32:12 | 00:15:07 | 11400* | 56 | 00:08:05 |
8 | Per Granevik | 249 | 01:24:33 | 00:14:34 | 9900* | 197 | 00:08:32 |
9 | Mats R Johansson | 245 | 01:34:09 | 00:24:28 | 11800* | 229 | 00:07:59 |
10 | Leif Efraimsson | 256 | 02:13:16 | 00:44:42 | 15200* | 305 | 00:08:46 |
Tävlingsplats: Rörken, Uppsala | ||
Segrande dam lag: Stora Tuna IK |
Segrar tid: 4:17:08 |
|
Startande lag: 485 |
Vår placering: 301 |
Vår tid: 5:57:07 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Mona I Åkerman | 312 | 01:05:01 | 6800* | 312 | 00:09:34 | |
2 | Sofia Andersson | 327 | 01:11:26 | 6800* | 340 | 00:10:30 | |
3 | Annelie Alsetun | 292 | 00:59:46 | 6000* | 260 | 00:09:58 | |
4 | Anna-Lena Nordqvist | 252 | 00:58:28 | 6000* | 220 | 00:09:45 | |
5 | Lena Åkerman-Sandgren | 301 | 01:42:26 | 8500* | 353 | 00:12:03 |
Herrlaget 1983
Tävlingsplats: Skeppsta | ||
Segrande herr lag: Kalevan Rasti |
Segrar tid: 13:40:12 |
|
Startande lag: 542 |
Vår placering: 265 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Bruhn | 280 | 01:40:18 | 00:15:15 | 14700-16300* | 280 | |
2 | Tommy Berger | 01:43:43 | 00:25:34 | 14700-16300* | 322 | ||
3 | Jerry Johansson | 01:26:46 | 00:33:03 | 9900-11300* | 432 | ||
4 | Göran Johansson | 01:17:42 | 00:21:55 | 9900-11300* | 185 | ||
5 | Per Granevik | 01:18:35 | 00:23:02 | 8600 | 313 | 00:09:08 | |
6 | Torbjörn Wrighed | 02:53:18 | 01:02:31 | 16100 | 448 | 00:10:45 | |
7 | Mats E Johansson | 01:30:35 | 00:15:41 | 10400-10900* | 174 | ||
8 | Anders Lindgren | 01:17:09 | 00:06:29 | 10400-10900* | 25 | ||
9 | Mats R Johansson | 01:20:00 | 00:23:34 | 9500 | 255 | 00:08:25 | |
10 | Leif Efraimsson | 265 | 02:01:09 | 00:30:14 | 16600 | 197 | 00:07:18 |
Tävlingsplats: Skeppsta | ||
Segrande dam lag: Romerikslagets |
Segrar tid: 3:54:11 |
|
Startande lag: 459 |
Vår placering: 161 |
Vår tid: 4:45:15 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
Lag 1 | |||||||
1 | Mona I Åkerman | 162 | 0:52:19 | 0:06:06 | 6100-6400* | 161 | |
2 | Maria Bergstrand | 73 | 0:50:23 | 6100-6400* | 79 | ||
3 | Annelie Alsetun | 75 | 0:50:01 | 5400-5500* | 103 | ||
4 | Anna Öhrman | 122 | 0:58:52 | 5400-5500* | 266 | ||
5 | Lena Åkerman-Sandgren | 161 | 1:13:40 | 7900 | |||
Lag 2 | |||||||
1 | Petra Korall | 6100-6400* | |||||
2 | Bittan Alm | 6100-6400* | |||||
3 | Anna-Lena Nordqvist | 5400-5500* | |||||
4 | 5400-5500* | ||||||
5 | 7900 |
Herrlaget 1982
Tävlingsplats: Vilsta, Eskilstuna | ||
Segrande herr lag: Liedon Parma |
Segrar tid: 12:31:50 |
|
Startande lag: 500 |
Vår placering: 171 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Bruhn | 332 | 330 | ||||
2 | Tommy Berger | 71 | |||||
3 | Christer Fransson | 168 | |||||
4 | Göran Johansson | 111 | |||||
5 | Sven Hadenius | 182 | |||||
6 | Anders Lindgren | 167 | |||||
7 | Mats E Johansson | 147 | |||||
8 | Torbjörn Wrighed | 361 | |||||
9 | Mats R Johansson | 01:08:05 | 00:16:06 | 295 | |||
10 | Leif Efraimsson | 171 | 164 |
Tävlingsplats: Vilsta, Eskilstuna | ||
Segrande dam lag: Stora Tuna IK |
Segrar tid: 3:29:03 |
|
Startande lag: 422 |
Vår placering: utgått |
Vår tid: utgått |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Lena Åkerman-Sandgren | 308 | 0:55:33 | 308 | |||
2 | Maria Wrighed | 0:49:02 | 6270 | 124 | |||
3 | Anna-Lena Nordqvist | 0:48:24 | 262 | ||||
4 | Anna Öhrman | 0:42:18 | 102 | ||||
5 | Mona I Åkerman | utgått | utgått |
Tävlingsplats: Kungsängen | ||
Segrande herr lag: OK Ravinen |
Segrar tid: 12:43:33 |
|
Startande lag: 508 |
Vår placering: 230 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Anders Bruhn | 219 | 219 | ||||
2 | Tommy Berger | 120 | |||||
3 | Anders Fredholm | 263 | |||||
4 | Mats E Johansson | 114 | |||||
5 | Bernt Karlsson | 360 | |||||
6 | Per Granevik | 338 | |||||
7 | Torbjörn Wrighed | 217 | |||||
8 | Christer Fransson | 429 | |||||
9 | Anders Lindgren | 144 | |||||
10 | Leif Efraimsson | 230 | 138 |
Tävlingsplats: Kungsängen | ||
Segrande dam lag: OK Ravinen |
Segrar tid: 3:04:59 |
|
Startande lag: 465 |
Vår placering: 252 |
Vår tid: 3:45:55 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Maria Bergstrand | 121 | 0:38:40 | 0:04:25 | 121 | ||
2 | Anna Öhrman | 288 | 0:48:34 | 359 | |||
3 | Katarina Hydén | 249 | 0:34:16 | 166 | |||
4 | Anna-Lena Nordqvist | 203 | 0:34:09 | 146 | |||
5 | Lena Åkerman-Sandgren | 252 | 1:10:16 | 312 |
Herrlaget 1980
Tävlingsplats: Sorunda | ||
Segrande herr lag: Gustavsbergs IF |
Segrar tid: 12:57:31 |
|
Startande lag: 439 |
Vår placering: 303 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Leif Efraimsson | 337 | 14300 | 337 | |||
2 | Tommy Berger | 14300 | 257 | ||||
3 | Anders Bruhn | 10800 | 299 | ||||
4 | Anders Lindgren | 10200 | 150 | ||||
5 | Per Granevik | 10200 | 262 | ||||
6 | Torbjörn Wrighed | 15200 | 254 | ||||
7 | Christer Fransson | 9900 | 211 | ||||
8 | Sven Hadenius | 9900 | 108 | ||||
9 | Rutger Ulterman | 11800 | 357 | ||||
10 | Göran Johansson | 303 | 14100 | 293 |
Herrlaget 1979
Tävlingsplats: Enhörna | ||
Segrande herr lag: OK Ravinen |
Segrar tid: 13:38:37 |
|
Startande lag: 478 |
Vår placering: 238 |
Vår tid: 17:05:21 |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Tommy Berger | 54 | 01:31:04 | 54 | |||
2 | Lars-Paul Kroik | 181 | 01:42:46 | 382 | |||
3 | Christer Fransson | 184 | 01:33:45 | 265 | |||
4 | Bernt Karlsson | 191 | 01:19:35 | 138 | |||
5 | Per Granevik | 239 | 01:32:35 | 280 | |||
6 | Sven Hadenius | 267 | 02:20:36 | 334 | |||
7 | Lars Sahlberg | 291 | 01:44:22 | 335 | |||
8 | Anders Lindgren | 258 | 01:14:17 | 88 | |||
9 | Göran Johansson | 260 | 01:53:33 | 264 | |||
10 | Leif Efraimsson | 238 | 02:12:48 | 226 |
Herrlaget 1978
Tävlingsplats: Fiskeså | ||
Segrande herr lag: Gustavsbergs IF |
Segrar tid: 12:54:59 |
|
Startande lag: 446 |
Vår placering: 348 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Tommy Berger | 308 | 308 | ||||
2 | Per Granevik | 308 | |||||
3 | Göran Johansson | 425 | |||||
4 | Lars Sahlberg | 17 | |||||
5 | Christer Fransson | 338 | |||||
6 | Lars-Paul Kroik | 317 | |||||
7 | Anders Lindgren | 354 | |||||
8 | Torbjörn Wrighed | 391 | |||||
9 | Åke Efraimsson | 254 | |||||
10 | Leif Efraimsson | 348 | 268 |
Herrlaget 1977
Tävlingsplats: Tyresta By | ||
Segrande herr lag: OK Ravinen |
Segrar tid: 13:51:13 |
|
Startande lag: 448 |
Vår placering: 292 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Göran Johansson | 382 | 382 | ||||
2 | Tommy Berger | 216 | |||||
3 | Bengt Johansson | 336 | |||||
4 | Lars-Paul Kroik | 152 | |||||
5 | Lars Sahlberg | 370 | |||||
6 | Sven Hadenius | 112 | |||||
7 | Bernt Karlsson | 213 | |||||
8 | Bengt Gustafsson | 302 | |||||
9 | Leif Efraimsson | 258 | |||||
10 | Åke Efraimsson | 292 | 274 |
Herrlaget 1976
Tävlingsplats: Riala | ||
Segrande herr lag: Hagaby GoIF |
Segrar tid: 15:41:31 |
|
Startande lag: 447 |
Vår placering: 309 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Sven Hadenius | 135 | 135 | ||||
2 | Tommy Berger | 210 | |||||
3 | Rutger Ulterman | 306 | |||||
4 | Christer Fransson | 179 | |||||
5 | Lars Sahlberg | 132 | |||||
6 | Hans Andersson | 395 | |||||
7 | Bernt Karlsson | 315 | |||||
8 | Bengt Johansson | 141 | |||||
9 | Bengt Gustafsson | 277 | |||||
10 | Åke Efraimsson | 309 | 349 |
Herrlaget 1975
Tävlingsplats: Kårsta, Täby | ||
Segrande herr lag: Hagaby GoIF |
Segrar tid: 15:41:31 |
|
Startande lag: 387 |
Vår placering: 227 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Lars-Paul Kroik | 337 | 337 | ||||
2 | Göran Johansson | 263 | |||||
3 | Tommy Berger | 204 | |||||
4 | Lars Sahlberg | 187 | |||||
5 | Sven Hadenius | 259 | |||||
6 | Hans Andersson | 153 | |||||
7 | Christer Fransson | 316 | |||||
8 | Bengt Johansson | 298 | |||||
9 | Bengt Gustafsson | 219 | |||||
10 | Åke Efraimsson | 227 | 145 |
Herrlaget 1974
Tävlingsplats: Sorunda | ||
Segrande herr lag: IK Hakarpspojkarna |
Segrar tid: 13:03:53 |
|
Startande lag: 370 |
Vår placering: 244 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Lars-Paul Kroik | 327 | 327 | ||||
2 | Göran Johansson | 121 | |||||
3 | Lars Sahlberg | 274 | |||||
4 | Karl-Erik Sleipner | 344 | |||||
5 | Bernt Karlsson | 282 | |||||
6 | Hans Andersson | 213 | |||||
7 | Christer Fransson | 176 | |||||
8 | Bengt Johansson | 5 | |||||
9 | Bengt Gustafsson | 215 | |||||
10 | Åke Efraimsson | 244 | 247 |
Herrlaget 1968
Tävlingsplats: Rikstens Gård, Tullinge | ||
Segrande herr lag: Järfälla OK |
Segrar tid: 14:14:02 |
|
Startande lag: 243 |
Vår placering: utgått |
Vår tid: utgått |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Lars-Paul Kroik | 38 | 38 | ||||
2 | Åke Efraimsson | 87 | |||||
3 | Karl-Erik Sleipner | Utgått | |||||
4 | Gunnar Mattsson | ||||||
5 | Ramon Berger | ||||||
6 | (Stig Nyström) | ||||||
7 | |||||||
8 | |||||||
9 | |||||||
10 | utgått |
Herrlaget 1967
Tävlingsplats: Riala | ||
Segrande herr lag: Kristinehamns OK |
Segrar tid: 15:20:25 |
|
Startande lag: 233 |
Vår placering: utgått |
Vår tid: utgått |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Åke Efraimsson | 83 | 83 | ||||
2 | Thomas Magnussson | Utgått | |||||
3 | |||||||
4 | |||||||
5 | |||||||
6 | |||||||
7 | |||||||
8 | |||||||
9 | |||||||
10 | utgått |
Herrlaget 1964
Tävlingsplats: Mölnbo- Malma Hed | ||
Segrande herr lag: Stora Tuna IK |
Segrar tid: 15:41:31 |
|
Startande lag: 175 |
Vår placering: 114 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Per Ljungström | 76 | 76 | ||||
2 | Nils Andersson | 106 | |||||
3 | Tage Fägersten | 96 | |||||
4 | Hans Hedlund | 76 | |||||
5 | Stig Nyström | 97 | |||||
6 | Henry Wrighed | 136 | |||||
7 | Håkan Carlsson | 110 | |||||
8 | Per Lindberg | 61 | |||||
9 | Bengt Johansson | 123 | |||||
10 | Folke Sjelvgren | 114 | 111 |
Herrlaget 1950
Tävlingsplats: Sala Läby Vad | ||
Segrande herr lag: OK Fyrismalm |
Segrar tid: 16:25:44 |
|
Startande lag: 114 |
Vår placering: 56 |
Vår tid: |
Str | Löpare | Växpl | Sträck tid | Tid efter str | Längd | Str pl | min/km |
1 | Allan Gustafsson | 8 | 14800 | 8 | |||
2 | Totte Rydell | 15 | 13800 | 48 | |||
3 | Tage Fägersten | 20 | 60 | ||||
4 | Gustav Karlsson | 27 | 10000 | 75 | |||
5 | Evert Rydell | 24 | 21 | ||||
6 | Ivar Jansson | 25 | 9500 | 43 | |||
7 | Henry Wrighed | 35 | 12600 | 66 | |||
8 | Nils Andersson | 35 | 13000 | 53 | |||
9 | Gunnar Nylander | 36 | 16 | ||||
10 | Ove Carlsson | 47(56) | 81 |
senaste uppdatering 2022-09-29 12:16:36
Fredrik Korall